Σχολή Θετικών Επιστημών - Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων
sxolithet@uoi.gr   +30-26510-07175

Ημερίδα της Σχολής Θετικών Επιστημών σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηπείρου

Η Σχολή Θετικών Επιστημών, στο πλαίσιο της προβολής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων στην ευρύτερη περιοχή της Ηπείρου αλλά και της διασύνδεσης με τη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση, θα πραγματοποιήσει Ημερίδα παρουσίασης των εξελίξεων και προοπτικών των Τμημάτων της.

Η Ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 30 Μαρτίου 2022, από τις 18:00 – 20:00 στην Αίθουσα “Γεώργιος Μυλωνάς”, σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηπείρου.

Η Ημερίδα απευθύνεται σε Καθηγητές Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λυκείων της Ηπείρου που ειδικεύονται στη διδασκαλία των Μαθηματικών, της Φυσικής και της Χημείας.

Από την Κοσμητεία της Σχολής Θετικών Επιστημών

You might be interested in …